17. kolo ST extraligy

18.10.2005 Celý región

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - HK Dynamax Nitra 4:3 (0:3, 4:0, 0:0)\r\ngóly: 21. Škovira, 27. Kroták, 29. Zavacký, 35. Mašlonka - 5. Kolník, 10. Kmeč, 11. Mihálik
vylúčení: 9:9
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík
3355 divákov

V šlágri kola narazili na seba súperi z čela tabuľky. Mužstvo spod Zobora ťahá sériu už 14 víťazstiev v rade, kým domácim stále chýba herná pohoda. Preto v utorok nastúpili s odhodlaním víťazstvom nad lídrom tabuľky zmeniť svoj súčasný stav. Úvod však tomu nenasvedčoval. Hostia už v 5. minúte pri vlastnom oslabení otvorili Kolníkom skóre. Predtým nitriansky Petrina nepremenil svoj brejk a po ňom domáci Halaj prestrelil odkrytú bránu Račku. Nitrania boli pri chuti a v rozpätí 59 sekúnd dvoma gólmi viedli na začiatku 11. minúty už 3:0! Z brány Popradu sa porúčal Kožuch, vystriedal ho Hurajt. Aktivita kamzíkov postupne narastala, útoky pred Račkom boli častejšie, strelecká mizéria však pokračovala. Na ľade zavládla aj nervozita. Kamzíci sa v kabíne upokojili a do druhej tretiny vyrukovali ako vymenení. Po 29 sekundách Škovira prekonal ležiaceho Račku. Ten mal naraz veľa práce, aby nedostal ďalší gól. V 27. min kapituloval z palice Krotáka a o necelé dve minúty Zavacký vyrovnal skóre. V bráne hostí Račku vystriedal Fikrt, ktorý čelil ďalším lavínam domácich. Do hry sa zapojila popradská štvrtá päťka a junior Mašlonka dal svoj premiérový extraligový gól, ktorý zabezpečil Popradu vedeniu 4:3. V záverečnej tretine hra gradovala, súperi chceli dať gól a hral sa dobrý hokej. Domáci Kroták trikrát neprekonal Fikrta. Záverečnú power play Nitrania už nevyužili.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Po nepriaznivom stave 0:3 sa nám podaril malý zázrak, za ktorý sme radi. Mužstvo po začiatku bolo zakríknuté, ale v kabíne po prvej tretine sme ho nezatracovali. Pokojne sme chlapcom vysvetlili chyby a motivovali ich k tomu, že gól padne a situácia sa môže zvrátiť. Dali sme ho rýchle a obraz našej hry sa naraz zmenil. \"
Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: \"Naše vedenie po prvej tretine sa zrodilo pomerne ľahko. Potom nám odišiel prvý útok, čo sa odrazilo na celom mužstve. Hráči nemali už taký prístup ako v doterajšej úspešnej sérii. Poprad je skúsené mužstvo. Hral výborne v strednom pásme, vynikol pri mantineloch. Nie náhodou je na špici tabuľky. \"
(TASR)

MHC Martin - Slovan Bratislava 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
góly: 5. , 26. a 36. Török, 20. Koložváry, 35. Kolba (Pokrivčák), 49. T. Jaško, 53. T. Višňovský - 31. Ďurák, 39. Hujsa, 45. Kucharczyk
vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Ďurák (Slovan) nešportové správanie sa
presilovky: 2:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: D. Konc - Višňovský, Mášik
3000 divákov

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
góly: 53. Krajči - 26. Homér, 41. Mikuš
vylúčení: 4:5
presilovky: 0:2
rozhodovali: Jakubec - Valach, Gašparík
1431 divákov

HC Košice - HKm Zvolen 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
góly: 15. Bombic, 17. Sabol, 22. Kledrowetz, 23. Lažo, 31. Sabol, 39. Kmiť, 55. Krayzel
vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Igor Majeský (Zvolen) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 3:0
rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko
2000 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
góly: 35. Róbert Huna, 40. Hovorka - 5. Křetinský, 19. Liščák, 53. R. Školiak, 59. M. Ivičič
vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: M. Školiak (L. Mikuláš) 10 min za nešp. správanie sa
rozhodovali: Lauff - Bednár, Kubuš